Halfeti Gençlik Kampı

 • Gençler Sürdürülebilir Kalkınmaya İlham Veriyor

  GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) teknik ve Japon Hükümeti’nin mali desteği ile yürütülmekte olan “Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Sosyal İstikrarın Güçlendirilmesi” Projesi kapsamında Halfeti’de düzenlenecek olan Halfeti Gençlik Kampı Şanlıurfa, Kilis, Gaziantep ve Hatay’dan katılımcılarını bekliyor! 

  Tarih ve doğanın birbiriyle buluştuğu Halfeti’de düzenlenecek gençlik kampı, katılımcılarına sosyal ve kültürel faaliyetlerin yanı sıra Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne katkı sunarak üzerinde yaşadığımız dünyaya ve içinde yaşadığımız topluma karşı sorumlu bireyler olma yolunda kendilerini geliştirme olanağı sunacak atölye çalışmalarını da bünyesinde barındırıyor. 

  Birleşmiş Milletler Kalkınma Zirvesinde 193 ülke tarafından kabul edilen Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, diğer bir deyişle Küresel Hedefler, yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için evrensel eylem çağrısıdır. Kamp katılan gençler, sorumlu tüketim ve üretim, girişimcilik, erişilebilir ve temiz enerji ve toplumsal cinsiyet eşitliği, hedefler için ortaklıklar gibi alanlarda atölye çalışmaları ile fikirler geliştirecektir.

 • Sıkça Sorular Sorular

  Kimler Başvurabilir?

  Kampımıza Harran Üniversitesi, Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Sanko Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Mustafa Kemal Üniversitesi ve İskenderun Teknik Üniversitesi öğrencisi 18 – 25 yaş arası Türk ve Suriyeli öğrenciler başvurabilir. Kampa katılacak tüm öğrencilerin sosyal aktivitelere katılacak düzeyde Türkçe bilmeleri gerekmektedir.

  Kampa Katılım İçin Her Hangi Bir Ücret Ödemem Gerekiyor mu?

  Halfeti Gençlik Kampı ücretsiz olup, katılacakların ulaşım, konaklama ve yemek ihtiyaçları karşılanacaktır. Ayrıca, katılımcıların tamamına, yolculukları ve kamplarda geçirdikleri günler için seyahat ve sağlık sigortası yaptırılarak teminatlar çerçevesinde sağlık hizmetleri de verilecektir. Kampta konaklama hizmeti için üçer kişilik odalar ve ikişer kişilik çadırlar kullanılacaktır.

  Kamp Nerede Ve Ne Zaman Yapılacak?

  Kampımız Birecik Baraj gölü kıyısında yer alan Eski Halfeti’de, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İncisu Sosyal Tesisleri’nde 3-6 Ekim 2017 ve 9-12 Ekim 2017 tarihlerinde olmak üzere iki dönem halinde yapılacaktır.

  Başvurumu Nasıl Yapabilirim?

  Kamp katılımı için ön kayıt formuna https://www.gapgenclikevleri.org/halfetigenclikkampi/ adresinden ulaşabilirsiniz. Söz konusu formu doldurup en geç 25 Eylül 2017 Pazartesi gününe kadar halfeti@gapgenclikevleri.org adresine iletmeniz gerekmektedir. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

 • الأسئلة المتداولة

  من هم الذين يمكنهم تقديم طلبات المراجعة؟

  يحق للطلاب الأتراك والسوريين التي تتراوح أعمارهم ما بين 18 – 25 سنة والذين يدرسون في جامعة هران، جامعة كيليس 7 أراليك، جامعة غازي عنتاب، جامعة سانكو، جامعة حسن كاليونجو، جامعة مصطفى كمال وجامعة اسكندرون التقنية، المراجعة من أجل الاشتراك في معسكرنا.
  ينبغي على جميع الطلاب الذين يرغبون بالمشاركة في المعسكر، إجادة اللغة التركية بدرجة تسمح لهم بالمشاركة في النشاطات الاجتماعية.

  هل يجب علي دفع أي رسوم للمشاركة في المعسكر؟

  معسكر شباب هلفيتي هو معسكر مجاني، يتم فيه تلبية جميع احتياجات المشاركين من المواصلات، الإقامة والطعام. إضافة إلى ذلك؛ سوف يتم تقديم الخدمات الصحية اللازمة لجميع المشاركين في المعسكر ضمن إطار التأمينات التي سيتم توفيرها من خلال التأمين الصحي والتأمين على السفر من أجل الأيام التي سوف يقضونها في السفر وفي المعسكر. فيما يخص خدمات الإقامة في المعسكر؛ سوف يتم استخدام غرف لثلاثة أشخاص وخيام لشخصين.

  أين ومتى سيتم تنظيم المعسكر؟

  سوف يتم إقامة معسكرنا فعلى شكل دورتين في فترة ما بين 3 – 6 أكتوبر 2017 و 9 – 12 أكتوبر 2017 في مرافق إينجيسو الاجتماعية العائدة لبلدية شانلي أورفا الكبرى والواقعة على ضفاف بحيرة سـد بيرجيك.

  كيف يمكنني تقديم طلب المراجعة؟

  يمكنكم الحصول على استمارة التسجيل المسبق للمشاركة في المعسكر من العنوان http://www.gapgenclik.org/halfetigenclikkampi. ينبغي إرسال استمارات التسجيل المسبق بعد تعبئتها إلى العنوان halfeti@gapgenclikevleri.org وذلك في موعد أقصاه يوم الاثنين الموافق ليوم 25 سبتمبر 2017م. سوف يتم الاتصال بكم في أقصر وقت ممكن في حال الحصول على نتيجة إيجابية لطلبكم.